Bucharest United - Steaua, scor 0-2

Meciuri din Campionat ale echipei de fotbal Steaua Bucuresti

Votează jucătorii echipei Steaua care au avut un joc bun în această partidă

Puteţi selecta până la 11 opțiuni

Vezi rezultatele

Romeo
Administratorul site-ului

Bucharest United - Steaua, scor 0-2

Mesaj de Romeo » Sâm 16 Mar, 2019, 21:46

Steaua a castigat meciul din deplasare din etapa 18 de campionat împotriva celor de la Bucharest United.
Ambele goluri au fost înscrie în prima repriză (Alin Robu și Florin Răsdan).
Se vede o îmbunătățire în calitatea jocului, au fost și câteva scheme cursive în jocul echipei Steaua.
Am remarcat faptul că Alin Predescu a început să fie mai luptător, începe să revină la forma cu care s-a consacrat în prima parte a campionatului trecut. Totuși este nevoie de întărirea lotului cu câțiva jucători experimentați.
Cei aproximativ 1000 de suporteri prezenți la meci au realizat o atmosferă frumoasă.
Votați jucătorii steliști care au avut un joc bun în acest meci.
Eu i-am remarcat pe: Florin Răsdan, Caetano, Alin Predescu, Ghiță Constantinescu, Alin Robu și portarul Horia Iancu.
Fişiere ataşate
bucharest-united-steaua-bucuresti-scor-0-2-etapa-18.jpg
Bucharest United - Steaua Bucuresti, scor 0-2
bucharest-united-steaua-bucuresti-scor-0-2-etapa-18.jpg (607.38 KiB) Vizualizat de 2688 ori

Alin47

Re: Bucharest United - Steaua, scor 0-2

Mesaj de Alin47 » Sâm 16 Mar, 2019, 21:53

Un meci bun făcut de Steaua, care a controlat tot jocul, având foarte multe ocazii de a marca. Începutul meciului a fost, ce-i drept, puțin mai timid, dar cred că ne-am obișnuit deja cu lucrul ăsta. Golurile au venit oarecum firesc, ținând cont de evoluția meciului, era doar o chestiune de timp până când Robu a scuturat plasa porții celor de la Bucharest United. Fiind „pe val”, Steaua a reușit să mai marcheze o dată, la 4 minute după ce deschisese scorul și a închis practic meciul. În repriza a doua s-a jucat mai mult pentru a consolida avantajul din prima repriză, singura fază care mi-a rămas în minte din ce-a de a doua parte fiind bara celor de la BU. Mi-a plăcut mult de Predescu în meciul ăsta, pare că și-a revenit cât de cât la forma din sezonul trecut. Desigur, Răsdan continuă seria evoluțiilor foarte bune.
Atmosfera a fost excelentă, peste 600 de suporteri steliști fiind prezenți pe cocheta arenă „IMGB”, după părerea mea, una din cele mai îngrijite baze sportive din Liga a IV-a bucureșteană.

DanMihai

Mesaj de DanMihai » Dum 17 Mar, 2019, 21:31

Un meci cu de toate! Am avut:o galerie numeroasa, goluri (dar mai ales multe ratari), cartonase galbene, adversarii chiar si un rosu. Jocul echipei a crescut daca e sa ne uitam la prima repriza. Doua lucruri sunt ingrijoratoare: lipsa eficacitatii si faptul ca jucatorii Stelei sunt vanati. Adversarii joaca foarte dur si trebuie cumva ca acesti baieti sa se protejeze pentru a nu mai umple infirmeria. Bucharest United a avut un singur moment unde putea sa relanseze jocul (la bara lui Emil Ducu Ninu). Alin Stoica e din ce in ce mai integrat in echipa fiind fotbalistul care face abuz de diagonale inteligente. Predescu a fost motorul echipei in acest meci pe partea lui fiind majoritatea fazelor!

AndreiCSA1947

Mesaj de AndreiCSA1947 » Lun 18 Mar, 2019, 21:54

Meci foarte bun facut de jucătorii nostrii încât din start am controlat pe tot parcursul meciului am dominat prima repriza si am reușit sa ne desprindem pe tabela.Rasdan a făcut din noi un meci impecabil urmat de Predescu care i-a rupt circuitele copilașului ăluia din banda.Per ansamblul am făcut un meci bun in care am fost clar net superiori adversarului

Scrie răspuns