Steaua - CS Mihai Bravu 8-0 (3-0) Cupa Romaniei

Meciuri din Cupa ale echipei de fotbal Steaua Bucuresti
Cosmin Iliescu

Steaua - CS Mihai Bravu 8-0 (3-0) Cupa Romaniei

Mesaj de Cosmin Iliescu » Joi 01 Aug, 2019, 15:54

După doi ani în care toată suflarea stelistă a suferit pentru că am pierdut doi ani în Liga A-IV-A.
Aseară Steaua cu doi antrenori tineri și buni a început un nou drum având un singur scop promovarea în Liga A-III-a.
Ieri a avut loc primul tur al Cupei României acolo unde Steaua a creat spectacol. Robert Elek a deschis scorul în min.7, și a dat tonul unei victorii foarte concludentă. Jocul a fost unul bazat pe posesie, iar Rasdan golgheterul din sezonul trecut a înscris și el în min 33. Totuși până la pauză elevii antrenați de Daniel Oprița au mai reușit un gol marcat de Robert Elek care a făcut dublă.
Mult mai motivați în repriză secundă, cu spirit de luptă steliștii au majorat socrul la 4-0 în min. 50 prin Robert Elek care a reușit triplă și un debut perfect. Jucătorii noștri nu s-au oprit aici și în decurs de un minut au marcat două goluri în min. 62 și 63 prin Valentin Niculae și Alin Robu. Peluza Sud a cantat din tot sufletul iar fotbaliștii stelei au răsplătit suporterii cu încă două goluri marcate prin Andrei Neagoe în min. 80 și Vlad Nițu în min. 89 care a stabilit scorul final opt la zero pentru Steaua.
Echipa noastră arată bine este adevărat mai avem mult de muncă, dar suntem pe drumul cel bun.
Antrenorul Daniel Oprița a declarat că mai așteaptă întăriri.
Atmosfera din tribune a fost una senzantională. Fanii stelei au fost fantastici într-o zi de Miercuri in care multi au venit direct de la serviciu. Iubirea pe care suporterii noștri o poarta pentru Steaua este unică.
Fişiere ataşate
steaua-mihai-bravu-cupa-romaniei-scor-8-0.jpg
Steaua - Mihai Bravu, scor 8-0, Cupa Romaniei
steaua-mihai-bravu-cupa-romaniei-scor-8-0.jpg (588.85 KiB) Vizualizat de 1290 ori

Cosmin1947

Re: Steaua - CS Mihai Bravu 8-0 (3-0) Cupa Romaniei

Mesaj de Cosmin1947 » Joi 01 Aug, 2019, 16:24

Un meci bun făcut de băietii nostri. Nu prea am fost atent la meci pentru ca am cântat. :D

Scrie răspuns